????GAP TURU
MEZOPOTAMYA TURU 
Tur Tarihi 5-9 EKİM 2021
ŞANLIURFA – MARDİN – DİYARBAKIR - GAZİANTEP 3 Gece – 4 Gün

İrtibat Telefon 
05326269714
05326216829
HAREKET:
Saat 19:00’da Bolu’dan  hareketle Ankara,Adana, Osmaniye ve Gaziantep güzergahını takip ederek Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.
1.GÜN:
Keyifli yolculuğumuz sonrasında “Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısının ardından burada teknemize binerek Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’ye hareket ediyoruz. Karayolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra tekrar iskeleye dönüyoruz. Belirlenen saatte aracımız ile buluşarak Birecik’e hareket ediyoruz. Kelaynak Üretim Çiftliğini gördükten sonra Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. Hz. Eyyüp sabır makamını gördükten sonra öğle yemeği molasını verip sonrasında Mevlid-i Halil (Dergah) Camii ve Mağarası, (Hz. İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağara), Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Halil ür-Rahman Camii, Balıklı Göl’ü gördükten sonra Hüseyniye Çarşısı (Bakırcılar Çarşısı) Kazzaz Pazarı, (Bedesten) ve Kapalıçarşı içinde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tevrat, İncil ve Kuran’da adı geçen tek kent olan Harran’a ulaşıyoruz. İlk olarak panorama noktasından dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi, Ulu Cami, Rasathane ve Şehir Surlarını görüyoruz. Keyifli yürüyüş sonrası, geleneksel Harran mimarisi olan Kümbet Evleri'nde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Sonrasında son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbeklitepe' ye ulaşıyoruz. Göbeklitepe kazı alanının çevresine yapılan seyir terasında tam tur yürürken, Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı hakkında rehberimizin anlatımları gezimize ayrı bir tat katacak. Keyifli gezi sonrasında otelimize varıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz yörenin kültürünü yansıtan Sıra Gecesi’ne katılabilirler. Konaklama otelimizde.
2.GÜN:
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Viranşehir de Eyyüpnebi Köyüne hareket ediyoruz. Burada Hz Eyüp as Hz Elyasa As ve
sonra eşsiz manzarayı seyrettikten sonra Tarihi İpek Yolu üzerindeki, farklı dini inanışları ve tarihi eserleri barındıran Mardin’e ulaşıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında Deyrul-Zaferan Manastırı'nı geziyor, sonrasında Kasımiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Muhteşem Mezopotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz. Manzaranın da keyfini çıkardıktan sonra Tarihi Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek Mardin gezimize başlıyoruz. M.Ö 4000’lerden başlayarak,Eyyup Peygamber'in ağır
 hastalığı ve uğradığı musibetler sırasında O'na büyük bir şefkat ve sabırla bakan
 hanımı Rahime Hatun'un mezarlarının ziyaretinden sonra onlarca kez farklı kavimler tarafından kuşatılmış, işgal edilmiş ama aynı temellerle korunmuş olan Mardin’de farklı kültürlerinin yıllar içinde oluşturduğu mimari sentezi keşfe başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları görüp Tarihi PTT Binası ve Ulu Camii gezilerini yapıyor ve serbest zaman veriyoruz. Keyifli gün sonrasında otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN:
Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Midyat’a ulaşıyoruz. “Sıla” dizisinin çekildiği Midyat Konukevi`ni gezmeye başlıyoruz. Büyüleyici taş işçiliğiyle dikkat çeken üç katlı konağı gezip, konağın terasından bütün Midyat manzarasının tadını çıkarıyoruz. Dillere destan telkârilerin imal edildiği ve satıldığı dükkanda serbest zaman verip, Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf’te ilk durağımız olan, Ilısu Barajı’nın suları atında kalmaktan kurtarılan yapıların sergilendiği Yeni Kültürel Park Alanı’na ulaşıyoruz. Ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında gezimize 5.700 metre uzunluğunda olan Diyarbakır surlarını görerek başlıyoruz. Panoramik olarak otobüsümüz ile Dağ Kapısını (Harput Kapısı), Urfa Kapısını (Rum veya Halep Kapısı), Mardin Kapısını (Tel Kapı), son olarak da Yeni Kapıyı (Sat ya da Dicle) gördükten sonra yapım tarihi tam olarak bilinmeyen ancak Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan ve kale surları üzerinde Harput kapısı ile Mardin kapısını birleştiren, eksenin batısında yer alan Diyarbakır Ulu Camii’ yi gezmeye başlıyoruz. Müslümanlar tarafından 5. Harem-i Şerif (Mukaddes Mabed) kabul edilen cami gezimizi tamamladıktan sonra Şanlıurfa ’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
4.GÜN:
Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında yurt dışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği, Gaziantep Mozaik Müzesi'ni geziyoruz. Ardından Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler Tütün Han, Tahmis Kahvesi, Pişirici Kasteli, Kurtuluş Müzesi 'ni gezebilirler. Gaziantep mutfağının dillere destan örneklerinden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra Adana güzergâhını takip ederek Ankara ve Bolu’ya hareket ediyoruz. Rahmet Turizm ile bir başka tur programında görüşmek üzere, keyifli bir yolculuk eşliğinde Bolu’ya ulaşıyoruz inşallah..

Ücretler
İki Kişilik Odada Kişi Başı :1450₺
7-11 Yaş Çocuklar:1250₺
3-6 Yaş Çocuklar :850₺
0-2 Yaş Bebekler :Ücretsiz

Ücrete Dahil Hizmetler
 3 Gece Otel Konaklaması 4/5*
 4 Sabah Kahvaltısı
 3 Akşam Yemeği
 Konforlu Ulaşım, Araç İçi Soğuk İkramlar
 Seyahat Sigortası
 Halfeti Tekne Turu
 Profesyonel Rehberlik
 Rahmet Turizm Kalite ve Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 Tüm Öğle Yemekleri
 Yemeklerde ve Teknelerde Alınan İçecekler
 Kişisel Harcamalar
 Sıra Gecesi #mardin #gap #gapturu #diyarbakır #şanlıurfa #urfa #gaziantep

Ücrete Dahil Hizmetler
 3 Gece Otel Konaklaması 4/5*
 4 Sabah Kahvaltısı
 3 Akşam Yemeği
 Konforlu Ulaşım, Araç İçi Soğuk İkramlar
 Seyahat Sigortası
 Halfeti Tekne Turu
 Profesyonel Rehberlik
 Rahmet Turizm Kalite ve Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 Tüm Öğle Yemekleri
 Yemeklerde ve Teknelerde Alınan İçecekler
 Kişisel Harcamalar
 Sıra Gecesi

Gidiş-Dönüş Tarihleri
30.06.2021 - 04.07.2021
Kişi başı fiyat 1450
Single Farkı
7-12 Yaş Çocuk
2-6 Yaş Çocuk
0-2 Yaş Bebek 0 TL 0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
TURA KATIL
0 532 626 97 14

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun

GRUP TALEBİNDE BULUN

KONAKLANACAK OTELLER

Yay Grand Hotel - Mardin

Yılmazoğlu Park Otel

Hotel El-Ruha Şanlıurfa

Copyright 2019 © Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım
tursab ssl visa mastercard debit
/* */