1.GÜNİSTANBUL  JOHANNESBURG

İstanbul Atatürk Havaalanı dış hatlar gidiş terminalinde akşam saat 22.00’da Acentamız Kontuarında buluşma.Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile 01.35’de Johannesburg’a hareket ve yerel saat ile 10.25’de varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüs ile Johannesburg şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber yapılacak şehir turunda görülecek yerler arasında: Şehir merkezi Houghton, Dünyada Irk ayrımcılığıyla mücadelenin sembolü , bu uğurda 27 yıl özgürlüğünden mahrum kalmış Güney Afrika’nın siyasi lideri Nelson Mandela’nın evi, Rosebank , Nelson Mandela Meydanı bulunmakta. Ardından Sandton alışveriş merkezine geçiyoruz alacağımız öğle yemeği sonrası serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklayacağımız otele transfer dinlenme sonrası akşam yemeğinin otelde alınması ve konaklama. (4*Park Inn Sandton Hotel vb.)

 

2.GÜNJOHANNESBURG  LESEDİ KÜLTÜREL KÖYÜ  SUN CİTY

Otelde alınan kahvaltı sonrası Lesedi Kültür Köyü turumuz için hareket ediyoruz yaklaşık 1.30 saat sürecek araç yolculuğumuz sonrası varışımızla beraber Güney Afrika’da yaşayan siyahi kabilelerin yaşam şekilleri, dansları ve gelenek göreneklerini tanıyacağımız turumuzda ilk olarak : Siyahi kabilelerin tarihlerini anlatan video prezentasyonu izliyoruz. Ardından Zulu Xhosa Basotha ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanları gezip , Geleneksel Kültürel Afrika danslarını göreceğimiz görsel şölen sonrası öğle yemeğimizi (Geleneksel Afrika mutfağı açık büfe) alıyoruz. Ardından Sun City’ye hareket ediyoruz varışımızla beraber Kıta Afrika’sında muazzam çaba gösterilerek mükemmel bir Turizm kompleksi haline getirilmiş Palmiye Ağaçları , Suni Gölleri , Golf Sahaları ile Afrika’nın incisi Sun City’i tanıyoruz. Ardından akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama. (5*Sun City Cascades Hotel vb.)

 

2.GÜNSUN CİTY  PİLANESBERG SAFARİ  SUN CİTY

Sabah erken saatlerde (05.30) Günün ilk ışıkları ile Pilanesberg Milli parkında Safari turumuza çıkıyoruz. Volkanik oluşumlu dağların arasında,doğal oluşumlu Doğal bir tabiat ortamında yaşayan hayvanları canlı olarak görebileceğimiz turumuzda 4 x 4 jiplerle ‘Big Five’ olarak adlandırılan Aslan, Fil, Leopar, Buffalo, Gergadan’ın yanı sıra Zürafa, İmpala, Zebra ve Antilop gibi sayısız hayvan türünü’de görme imkanı bulacağız. (Turumuz sırasında Rehber uyarılarını önemle dikkat etmeli fotoğraf çekiminin yasak olduğu durumlarda kurallara riayet etmeliyiz) Turumuz sonrası otele dönüş ve alınan kahvaltı sonrası Sun City Botanik bahçesine geçiyoruz. Yapacağımız turda birbirinden Flora çeşitlerini görerek fotoğraflıyoruz. Ardından Timsah Çiftliğinde timsahları doğal yaşamında gözlemliyoruz. Turumuz sonrası serbest zaman ve akşam yemeğini alacağımız restauranta transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama. (5*Sun City Cascades Hotel vb.)

 

4.GÜNSUN CİTY  ASLAN PARKI  LANSERIA  CAPE TOWN

Otelde alınan kahvaltı sonrası yaklaşık 1.30 dakika sürecek yolculuk sonrası Aslan Parkına hareket ediyoruz varışımızla beraber Bebek aslanları ve yetişkin çitaları sevme imkanı bulacağız ardından 4x4 etrafı tel örgülü araçlarla Yetişkin aslanları gözlemleyeceğimiz Safari turumuz yapacağız . Turumuz sonrası Lanseria Havaalanına transfer yerel havayolları ile Cape Town’a uçuş ve varış sonrası yapacağımız panoramik şehir turu sonrası konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama. (5* Hilton Hotel vb.)

 

5.GÜNCAPE TOWN  MASA DAĞI  KİRSTENBOSH BOTANİK BAHÇESİ

Otelde alınan kahvaltı sonrası Dünya’nın 7 Doğa harikasından biri olan Masa Dağı’na hareket. Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı’nın 1087 metre yükseklikte bulunan tepesine çıkıyoruz. Doyumsuz Manzarada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirler kuşbakışı Cape Town manzarasını fotoğraflayabilirler. Ardından yapacağımız Cape Town şehir turunda: Saat Kulesi, Cape Town Konferans Merkezi, St George’s Katedrali, Cape Town Kalesi, Belediye Binası, Yoğunlukla Müslümanların yaşadığı rengarenk evleri ile Bo Kaap Bölgesi ve Güney Afrika Tarihi ve kölelik döneminin en iyi gözlemlendiği Slave Lodge müzesi görülecek yerler arasında. Şehir turumuz ardından Osmanlı İmparatorluğu döneminde Müslümanlara liderlik yapması için gönderilen Ebubekir Efendi’nin türbesini ziyaret edeceğiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası turumuza Dünya’nın en büyük 3. Botanik bahçesi olan Kirstenbosch Botanik bahçesi ile devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi Botanik Bahçede local bir restauranta alıp Waterfront bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Turumuz sonrası otele transfer ve dinlenme sonrası akşam yemeğimizi Yöresel Afrika lezzetlerini gözlemleyebileceğimiz local bir restauranta alıp otele transfer oluyoruz konaklama Cape Town otelimizde.

(5* Hilton Hotel vb.)

 

6.GÜNCAPE TOWN  ÜMİT BURNU

Otelde alınan kahvaltı sonrası Ümit Burnu gezisi için otelimizden hareket , Bantry Bay, Camps Bay, Clifton bölgelerinden geçerek Balıkçı kasabası Hout Bay’a varıyoruz. Ardından Tekne ile Duiker kasabasında bulunan Afrika’nın kürklü foklarını görüyoruz. Ardından Chapmans Peak yolundan geçerek Bartalameo Diaz’nın keşfettiği Afrika kıtasının en uç noktası olan Ümit Burnu’nu ve Dünyanın en yüksek fenerini görüp fotoğraf molası veriyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası öğle yemeğimizi lokal bir restauranta aldıktan sonra turumuzun son noktası olan Afrika penguenlerini görüyoruz. Ardından Simon’s Town geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz akşam yemeğinin alınması sonrası otele transfer ve konaklama. (5* Hilton Hotel vb.)

 

7.GÜNCAPE TOWN  İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruzArdından belirlenen saatte buluşma sonrası havalimanına transfer Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 17.20’de İstanbul’a hareket ve 05.05’de varıla turumuz sona eriyor.

Önemli Not; Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Johannesburg gidiş / Cape Town İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Cape Town – Johannesburg arası uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* ve 5* otellerde 6 Gece Konaklama
 • Otelde alınan Sabah kahvaltıları (6 Adet)
 • Öğle yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (6 Adet)
 • Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (6 Adet)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Pilanesberg Safari ücreti
 • Johannesburg Aslan parkı giriş ücreti
 • Masa Dağı çıkış teleferik ücreti
 • Kirstenbosh Botanik Bahçesi giriş ücreti
 • Ümit Burnu turu tekne ve giriş ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Güney Afrika Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

 

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Dönüş uçak biletinizi seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurunuz.

 

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

 

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza USD almanız önerilir Yerel para birimi South Africa Rand ’dir.(Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)

 

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

 

KIYAFET:Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz. Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

 

SAĞLIK:Güney Afrika’da Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

ELEKTRİK:Güney Afrika’da Elektrik 220/230 volttur. M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır.

 

YOLCULUK SÜRESİNCE:Güney Afrika Cumhuriyeti Güney Yarım Kürede olması nedeniyle ülkemizin tam tersi olarak Aralık-Ocak-Şubat Ayları yaz Haziran Temmuz Ağustos ayları kış mevsimine denk gelmektedir. Yaz aylarında hava sıcaklığı 25 derece civarıdır. Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur.Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

Gidiş-Dönüş Tarihleri
01.01.1970 - 01.01.1970
Kişi başı fiyat
Single Farkı
7-12 Yaş Çocuk
2-6 Yaş Çocuk
0-2 Yaş Bebek
Gidiş-Dönüş Tarihleri
01.01.1970 - 01.01.1970
Kişi başı fiyat
Single Farkı
7-12 Yaş Çocuk
2-6 Yaş Çocuk
0-2 Yaş Bebek
TURA KATIL
0 532 626 97 14

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun

GRUP TALEBİNDE BULUN

KONAKLANACAK OTELLER

Copyright 2019 © Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım
tursab ssl visa mastercard debit
/* */