01 NİSAN 2019 TARİHİNE KADAR ERKEN REZERVASYON PEŞİN : 1425 TL  TAKSİTLİ : 1525 TL 

01 MAYIS 2019 TARİHİNE KADAR ERKEN REZERVASYON PEŞİN : 1525 TL  TAKSİTLİ : 1625 TL

01 MAYIS 2019 TARİHİNDEN İTİBAREN PEŞİN : 1625 TL  TAKSİTLİ : 1725 TL  

KONYA-ANKARA–SAMSUN

Akşam saat 22:00 de Rıza Turizm Konya Nalcacı ofisinin önünden hareket Ankara üzerinden Samsuna  doğru yola çıkıyoruz. Gerekli, molaların ardından sabah saatlerinde Samsun’a varıyoruz.

1.GÜN: SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - AMİSOS KÖYÜ - ÇARŞAMBA OVASI - GÖĞCELİ CAMİ - BOLAMAN DAĞLARI - ORDU BOZTEPE

 

Değerli misafirlerimiz,Samsun’da sabah kahvaltımızı yaptıktan  sonra İlk olarak Samsunda amozon köyünü görüyoruz, gerekli serbest zaman verdikten sonra  Öğle yemeğimizi samsunda aldıktan sonra samsunun Çarşamba ilçesine geçiyoruz Çarşamba ovasının içinde bulunan göğceli camii ziyaret ediyoruz Türkiyenin en eski ahşap camisidir.  Selcuklu ve Abbasi veya gezici irşat ekibi tarafından 1195 yılında yapıldığı tahmin edilmektedir. Ahşaptan çatı tekniğinde yapılmıştır. Minaresi yıkılmıştır Halk arasında Göceli Camii olarak anlatılmaktadır. Halen Hasabahçe Gökçeli Mezarlığı içerisinde bulunmaktadır. Bir rivayete göre Karadeniz'den donanması ile gelerek bölgeye yerleşen ve halen ismi bilinmeyen bir İslam Hükümdarı bu camiyi yaptırmıştır. Çarşamba ovasından fatsaya geçiyoruz ve buradan nostalji yaparak bolaman dağlarının denize uzantısı olan yüksek kıyı şeritini takip ederek orduya geçiyoruz.ordu boztepeye teleferikle çıkarak boztepeten orduyu seyrediyoruz.Akşam saatlerine doğru Ordu dan Giresuna geçiyoruz konaklamamız  ve akşam yemeğimi ve geceleme otelimizde.

 

2.GÜN: TRABZON - AYASOFYA CAMİİ - TELKARİ ATÖLYESİ -  MAÇKA - ALTINDERE MİLLİ PARKI  - SÜMELA MANASTIRI  -ÇAY FABRİKASI VE SÜRMENE BIÇAK SANAYİ

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Trabzon'a doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz'in en gelişmiş kenti olan Trabzon'a varıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintiden sonra soğuksu mahallesine çıkarak 370 m yükseklikte olan Trabzon'a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintisinin ardından, öğle yemeği ve öğlen Namazı sonrasında Altındere Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Gözleri renkli olmayan konuklarımız üzülmesin, yeşili seyrederken gözleriniz yeşil tonunu alacak. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ'ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı'nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri, Kaya Freskleri gezisi ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Sümela Manastırı'nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı'nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır.) Sürmene bıçak sanayi ve İKİÇAY çay fabrıkaları ziyaretlerinden sonra Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

3.Gün: ŞERAH VADİSİ - RİZE BEZİ - AYDER YAYLASI - ZİLKALE - CAT VADİSİ - ŞENYUVA KÖPRÜSÜ

 

Otelimizde  kahvaltıdan sonra Karadeniz sahil yolunu takip ederek Rize’ye geçiyoruz. Rize yöresine ait Rize Bezi satış noktasına uğradıktan sonra öğlen yemeği ve Namaz Molası verip programımıza devam ediyoruz.   Rize’den Fırtına vadisine geçerek Ayder yaylasına çıkıyoruz. yayla gezimizden sonra misafirlerimizle DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN ÇAT VADİSİNİ görmek için minibüslerle yola çıkıyoruz. Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü’nü görerek Fırtına Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye gidiyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Zilkale’de geçireceğimiz zaman sonrası Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra Karadeniz Bölgesi’nin en büyük taş köprülerinden biri olan Şenyuva Köprüsü’ne kısa bir yürüyüş ile geçiyoruz. Köprüde size vereceğimiz zaman sonrası minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz Akşam yemeği ve konaklama hotelimizde

4.Gün: BATUM

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Batum'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`in mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros Kalesi'ni (Panoramik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız, giriş ve çıkışlardaki zamana baglı olarak..! eski bulvar yanındaki Küçük Botanik Bahçesi olacaktır. Karadeniz’e özgü çok sayıda ağaç ve bitki türünü gördükten sonra tekrar şehir merkezine dönerek kent merkezini gezmeye başlıyoruz. Öğlen yemeği ve Namaz molasından sonra Burada; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı göreceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp, yomrada bulunan otelimize yerleşiyoruz. . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN:UZUNGÖL - ZİGANA - ŞİRAN - SUŞEHRİ - TOKAT - TAŞHAN - GÖKMEDRESE - ULUCAMİİ - SAAT KULESi - ALİ PAŞA CAMİİ

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasın da şarah vadisini takip ederek deniz seviyesinden 1040m yükseklikte bulunan etrafı zümrüt yeşili ladin ormanlarıyla çevrili Uzungöl'e hareket ediyoruz. Uzungöl gezimizin ardından Meşhur Zigana Geçidi'nden geçerek Şiran,Suşehri üzerinden gerekli yemek ve namaz molalarını vererek Tokat'a varıyoruz.Tokat şehir merkezinde bulunan Taşhan, Gökmedrese, ulu camii,saat kulesi, Ali paşa camini gezdikten sonra  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

 

6.GÜN.AMASYA – HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI – KONYA

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Amasya ya geçiyoruz. Gezimize 1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin Cumbalarını izliyoruz. Ardından Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkını geziyoruz. Öğlen yemeği ve Namaz Molasından sonra İçinde İlhanlılar Döneminden kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik Döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. verilecek serbest zamanın ardından Amasya gezimizi tamamlayarak Konya ya doğru yol alıyoruz gezimizi bitiriyoruz.

Herşey Dahil Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüsler ile ulaşım,
 • 5 gece yarım pansiyon konaklama 
 • İlk gün alınacak ekstra kahvaltı,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları (6),
 • Açık büfe akşam yemekleri (5),
 • Rehberlik hizmetleri,
 • Seyahat sigortası,
 • Yayla çıkışlarında Munibüsler ile Transferler
 • Boztepe teleferik ücreti,
 • RızaTurizm refakati ve ikramları,
 • Ücrete Dahil Olan Müze ve Ören yerleri ( Ayasofya kilisesi, Bandırma Vapuru, Zilkale, Gonio kalesi
 • Amasya Mumya müzesi, Şehzadeler Müzesi, Uzungöl, Ayder, Zilkale, Sümela milli parkı, Amazon Köyü )

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri,
 • Herşey dahilde belirtilmeyen müze girişleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler,
 • Yurt dışı çıkış harcı,
 • Fırtına Deresi’nde rafting ve zipline ücretleri,
 • Özel harcamalar,
 • Uçaklı katılımlarda uçak bileti.

Notlar :

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak fotoğraf makinesi, Haşema (mayo), havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

 *** GÜRCİSTAN GİRİŞİNDE ÜZERİNDE TC KİMLİK NUMARASI OLAN (BEBEKLER DAHİL FOTOĞRAFLI) NÜFUS HÜVİYET CÜZDANI GEREKTİĞİNDEN, SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA KİMLİKLERİNİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ! FARKLI KİMLİK KARTLARI (EHLİYET VS.) İLE GEÇİŞ YAPILMAMAKTADIR! YIPRANMIŞ VE SOĞUK MÜHÜRÜ HİSSEDİLMEYEN KİMLİK KARTLARIYLA GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR. 

**** 18 YAŞINDAN KÜÇÜK KATILIMCILARIN GÜRCİSTANA GEÇİŞLERİNDE ANNE VEYA BABASINDAN BİRİNİN BİLE YANINDA OLMAMASI DURUMUNDA NOTER ONAYLI MUVAFFAKATNAME BELGESİ GEREKMEKTEDİR. 

**** SÜREKLİ OLARAK KULLANILAN İLAÇLARINIZ VAR İSE GÜRCİSTAN GEÇİŞİ SIRASINDA YANINIZA RAPORUNUZU ALMAYI UNUTMAYIN.

Gidiş-Dönüş Tarihleri
30.06.2019 - 07.07.2019
Kişi başı fiyat
Single Farkı
7-12 Yaş Çocuk
2-6 Yaş Çocuk
0-2 Yaş Bebek 0 TL 0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
07.06.2019 - 14.06.2019
Kişi başı fiyat 1425
Single Farkı 1425
7-12 Yaş Çocuk 1325
2-6 Yaş Çocuk 425
0-2 Yaş Bebek 0 ₺ 0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
TURA KATIL
05413126067

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun

GRUP TALEBİNDE BULUN

KONAKLANACAK OTELLER

Ramada Plaza Rize

Dedeman Tokat

Ramada Vakfıkebir

İvme Otel

Copyright 2019 © Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım
tursab ssl visa mastercard debit
/* */